„Барам од мажите да ми го покажат своето банкарско салдо на првиот состанок затоа што сакам да излегувам само со богати момци – треба да знам дали губам време“

30-годишната Софија Френклин од Њујорк нема време за губење: „Ги прашав последните три момци со кои сум се запознала за информации за нивната банкарска сметка на првиот состанок“.

Таа објасни дека „сака да излегува само со богат човек кој има пари“ и сака да знае дали „го троши своето време“.

Мислам, знаете, имам работа, многу сум успешна. Значи, мислам дека го имам секое право да бидам како: „Здраво, дали сме на исто ниво или губам време?“, рече таа на својот подкаст, „Sofia with an F“, во најновата епизода во која гостува ѕвездата на социјалните мрежи, Лео Скепи.

 

Во целата епизода, споделена на Јутјуб, Лео ја праша Софија дали бара детални изводи, на што таа рече „да“ и извади скриншот од износот на банкарската сметка на еден маж за кој е заинтересирана.

„Мислам дека не е чудно да се побараат такви информации на првиот состанок“, додаде таа.

„Го правам тоа и, ако не ми покажат, сепак ќе продолжам како втор, трет состанок, но треба да знам во одреден момент. Многу луѓе мислат дека тоа е само лудо од мене да го правам, не мислам дека е толку лудо. Исто така, имам 30 години – навистина не се обидувам само да излегувам и само да се дружам и да губам време“.

 

Гледачите што видоа исечок од видеото имаа различни реакции, бидејќи некои ја повикаа Софија „да погледне подлабоко во среќата и односите“, додека други инсистираа дека нејзиниот став е „валиден“.

„Дали љубовта и вистинската врска веќе не постојат?“ праша еден.

„Луѓето кои имаат пари обично не се радуваат поради тоа што имаат пари или бараат да бидат на исто ниво како некој“, додаде втор.

Сепак, многумина се согласија со Софија.

„Мојот свршеник и јас сме подеднакво споредени“, додаде еден. „Но, да бев сингл, ќе ми требаше таа личност да биде на мое ниво. Во најголем дел се согласувам со неа“.

„Апсолутно 300% се согласувам!“ рече друг. „Заслужуваш да имаш маж на исто ниво како тебе!“

 • Васе напиша:

  Само младите заљубени и наивни веруваат дека од љубов се живее! Се гледа дека чупето си бара богаташ за да може, конечно после 30 години барање принц на бел коњ, да се омажи! А, што ќе се случи ако дечкото на 1 состанок и постави контра прашање – што ги работиш и колкав ти е буџетот? Сигурно снима видеа за Only Fans? Ај, фати се за мотика (може и крамп-копач-чускија)!

 • Dimche напиша:

  Eve preku motika prasanje { nevidlivo ] Dali kolku e pobogat partnerot i pobrzo ke go dozivees orgazmot?Filmot ”Nepristoen predlog” e vrv za vakvi ”fukari”

 • 5ko2pac напиша:

  Јел бре, скупа ова куравела.

 • Avtomen напиша:

  Moze prvo ti da ja pokazes tvojata smetka? Cisto da ne gubime i nie vreme, ako ne si vo nasa klasa.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *