Бариста од Старбакс го напишала својот мобилен број на чашата на слаткиот дечко и не ѝ се верува што се случи потоа

Бариста во Старбакс решила да си ја проба среќата со еден сладок дечко и го напишала нејзиниот број на неговата шолја кафе.

Сега, тие се во брак.

 

Саманта Хилдебрант, која сега има 26 години, работела со скратено работно време во Старбакс додека била на факултет. Еден ден дошол еден навистина сладок дечко, Роби Хилдебрант, и таа решила да биде храбра и да го напише нејзиниот број на неговата шолја кафе. Но, таа не очекувала дека работите ќе стигнат до кај што стигнале.

„Бев толку среќна. Мислам дека нашиот разговор ми даде самодоверба да го направам првиот чекор, па го напишав мојот број на неговата шолја кафе. Го напишав мојот број и тој ми испрати порака таа вечер“, изјави Саманта.

Додека пак Роби призна дека за малку немало да го забележи бројот на шолјата кафе и ако се случело тоа најверојатно и немало да бидат заедно.

 

 

 

Роби, кој сега има 33 години, ја одвел во убав италијански ресторан на нивниот прв состанок, а Саманта се сеќава дека веднаш се чувствувала „сакана“ и „безбедна“.

 

 

Пет години по нивната слатка средба во 2016 година, парот си рече „Да“ и тие стапија во брак. На нивната свадба имаше дури и тегла полна со зрна кафе означена како „совршена мешавина“.

„Совршено се балансираме еден со друг, тој е многу мек и гласот на разумот. Тој ме балансира толку добро, многу сум му благодарна“.

 

  • Васе напиша:

    80-тите работев во Загреб. Една вечер излеговме со еден колега у кафич, седнавме на шанк и порачавме пијачка. По кратко доаѓа конобаро и носи тацна, а на неа ливче! Вели „за вас“! Читаме и не веруваме, пишује: „зашто седите сами, зашто нам се не придружите“!? Конобаро вели „од 2 девојки од сепарето“! Се запознавме и бомба си поминавме, вечерта и наредниот период… А, не сеа… Ти бара фејсбук адреса, па допишување со месеци и ништо!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *