Баш ѝ е гајле: Поранешната жена на Скоти Пипен вели дека се заљубила во синот на неговиот соиграч Мајкл Џордан и дека неговите родители се „во ред“ со тоа

Ларса Пипен откри дека е вљубена во убавиот Маркус Џордан, па дури и го запознала неговиот славен татко Мајкл.

 

 

Ѕвездата на социјалните мрежи (48) ги шокираше обожавателите кога започна романса со Џордан (32) – кој е син на најголемиот НБА ривал на нејзиниот поранешен сопруг Скоти Пипер.

Таа вели: „Имаме сè заедничко, не мислам дека возраста одредува дали си зрел. Скоти е 10 години постар од мене… Не можам да објаснам како се чувствува Скоти. Ја живеам мојата вистина, среќна сум, Маркус и јас се разбираме, тој ми е најдобар пријател, тоа не беше планирано. Бевме заедно и се случи така“.

На прашањето дали парот е вљубен, таа рече: „Мислам дека е така. Ние сме на навистина добро место во моментов“.

 

Таа, исто така, ги отфрли тврдењата дека се познавала со Маркус уште од дете, велејќи дека парот првпат се поврзал на забава во Лос Анџелесe1 пред четири години, пред нивното пријателство да прерасне во романса во септември.

Таа додаде: „Треба да имам љубов и да можам да излегувам со кого сакам“.

Ларса рече дека поминала „многу време“ со таткото на Маркус, Мајкл (60) и неговата мајка Хуанита (63), кои биле во ред со романсата.

Додека разговараше за нејзината врска со синот на легендата на НБА, Мајкл Џордан, риалити ѕвездата се потсети што ја натерало да ја промени нивната врска од платонска во романтична.

„Мислам дека беше една ноќ кога излеговме и таму беше една девојка. Таа се обидуваше да разговара со него, а јас станав љубоморна поради тоа“, изјави мајката на четири деца за „People“.
Таа продолжи: „Беше чудно бидејќи јас не сум навистина љубоморна личност, но бев љубоморна поради ситуацијата“, рече таа.

 

 

Пред да започне да се забавува со Џордан, ѕвездата на социјалните мрежи беше во брак со кошаркарската легенда Скоти Пипер, со која се венчаа во 1997 година.
Двојката ги добила синовите Скоти Џуниор, Престон и Џастин, на возраст од 22, 20 и 17 години, како и ќерката Софија (14) за време на нивниот брак.

Поранешниот пар се раздели во 2016 година и се смири пред да се разделат засекогаш во 2018 година, по што нивниот брак беше официјално завршен во 2021 година. Пипен подоцна продолжи со Џордан, со кој почна да се гледа во септември минатата година.