Баш убаво ти стои, од кај ти е? – 20 чудаци кои имаат сопствено разбирање за што е тоа мода

Ако видите чудно облечен човек на улица, тоа веројатно не е чудак, туку „трендсетер“ – иноватор од светот на модата. Овие луѓе се првите кои ги фаќаат или дури ги измислуваат најновите трендови. Решивме да пишуваме за нив.

Ние сакаме стил и мода, но не толку како луѓето во оваа статија.

 

Тоа е она што јас го нарекувам изненадување!

 

Тренд за оваа сезона: веѓи со рибино опавче

 

Мое шише – моите правила

 

Дали се овие панталони или тетоважа?

 

Самовило, ти си?

 

Нема ништо смешно на оваа слика. Дали некогаш сте биле нападнати од ренде?

 

Кога ќе размислите за судбината на светот, а потоа ќе сфатите дека сте ранец…

 

Прозорец за коса

 

Убава чанта за одење на риболов

 

Од каде ја купи оваа комбинација?

 

Еволуцијата на модата. Што е следно?

 

Ќе ти покажам што е следно.

 

Духот на модата

 

Еко-шикот е сè уште модерен.

 

Ова не е затворена пица?

 

Татко ми одлучи дека на неговиот имиџ му недостигаат неонски плетенки…

 

Афро фризура за ќелав? Постои решение.

 

Дали врнеше?

 

Кому му требаат здодевни чевли ако можете да носите коњски копита?

 

Иновативно нели…

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.