Бебе родено во облаците: Жена се породила во авион од Истанбул до Марсеј, а патниците останале збунети и во шок

Набргу откако се качила на меѓународен лет на почетокот на овој месец, бремена мајка била принудена да се породи во авионот.

 

 

“Јеее!” аплаудираа патниците во авионот на „Pegasus Airlines“ кој требаше да лета од Истанбул за Марсеј, Франција.

 

Снимките од настанот покажаа еден патник како собира нешто што изгледа како бебешка облека од други патници како подарок за мајката и детето.

 

 

Според извештаите, трудницата почнала да чувствува интензивни породилни болки додека екипажот на летот ги правел последните подготовки за полетување. Стјуардесите и пружиле прва помош на жената пред да ја преместат во задниот дел од авионот за породување.

 

Болничар го изнел повиеното новороденче – кое не се слуша како прави врева поради авионот.

Детето потоа било однесено во блиската болница за понатамошна нега.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *