Бела се чума зададе там долу в Македонија: половина од младите ја напуштиле Македонија од 2002 до 2021, а особено страшно е во Источна Македонија

Да ги погледнеме бројките и да се чукнеме во главите! Секој еден политичар што имал право на глас во собранието или извршувал некаква функција е крив за ова!

Во прилог на погорното тврдење, ќе ви ја цитираме „железната дама“ Голда Маиер:

„Ако сакаш да изградиш држава во која ќе се вратат нејзините синови и ќерки, ако сакаш да ја изградиш државата од која ќе заминат само за време на празниците, ако сакаш да изградиш држава која нема чувство на страв од она што иднината носи, потребно е да се преземат само три чекори:

1. Да се изедначи корупцијата со предавство, а корумпираните со предавници, до седмо колено.

2. Да имаш три најплатени професии во државата: војска, образование и лекари.

3. И најважно – работа, работа и работа, затоа што никој нема да ве храни освен самите вие, а вашата држава ви е потребна само на вас и на никој друг. Кога ќе ти стане животен стил, тогаш си ја постигнал целта… “

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Trajko напиша:

  Od se srce im posakuvam uspeh na mladite i na site sto saakat da se spasat od ropstvoto na severdjanite. Begajte deca za podobro utre.

 • Васе напиша:

  Останаа политичарите и пензионерите!!!

 • Васе на Васе напиша:

  Шуто Оризари 0,0% 😅💪😎

 • AT .T напиша:

  Ovaa statistika e 2021 , 2023 e istribuvanje na MK blagodarenie na politicarite Aramii

 • ТОРКО напиша:

  А се што остана беше да се изгласаат уставните измени, и ЕУ ќе биде тука, не знам зш си замниаа, можеби не слушаат вести

 • fljorim напиша:

  ostanaa samo samo tie so se so 87 koeficient na intelegencija

 • ха ха аххх напиша:

  Бранко, Бучко, Зајко, ЉуБчо се важно тука, од прва рака да сведочат за своите успеси, во остварувањето на вековниот копнеж на Македонците.
  Гујо само мигрираше ама присилно, но ќе се врати изгледа. Ќе му снема пари како на Даравелски.
  Многу патриоти ни се собраа во политиката, и со нив на чело држава силна изградивме,
  А ние, меланхолични овци, секогаш сме биле и секогаш ќе бидеме, дур конечно не се разнебитиме.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *