Бербер стана вирален поради неверојатната трансформација што им ја дава на своите клиенти

Дали е можно да станете поинаква личност по едноставна фризура? Тоа е чувството за оние кои прекумерно гледаат видеа за „визажизам“ на социјалните мрежи. Еден конкретен фризер, Хуарез Леите, стана вирален поради објавувањето на неверојатната трансформација што им ја дава на своите клиенти.

 

Визажизам е детален пристап кон шишањето и убавината што ги зема предвид уникатните карактеристики на лицето, структурата на коските и личниот стил на поединецот за да создаде хармоничен и избалансиран изглед. Потекнува од францускиот збор „visage“, што значи лице. Тоа го нагласува подобрувањето на природната убавина, наместо строго придржување кон модните трендови.

 

Првично, Хуарез почнал да ги бричи брадите на пријателите и семејството. Наскоро, тој сфати дека има нешто посебно во неговиот талент и почна целосно да се посветува на работата. После некое време тој успеал да отвори своја берберница. Веќе вооружен со различни курсеви, вклучително и визажизам, бразилскиот фризер ја инаугурираше „Берберницата на Хуарез“, која стана една од најпознатите установи за мажи во неговиот град и позната низ Бразил.

 

Тој создаде своја техника.

Покрај традиционалната берберска услуга, Хуарез воведе метод создаден од него, наречен „емоционален визажизам“, кој се обидува не само да го трансформира изгледот, туку и да ја спаси самодовербата на мажите, обезбедувајќи уникатно и значајно искуство.

 

Тој стана меѓународна референца.

Методот на Хуарез добил видливост во други држави, а бразилецот бил поканет да предава курсеви со оваа техника на други бербери, дури и во Португалија. Со толку многу врева околу неговото име, во берберницата има висок промет дневно, со околу 90 термини, од деца до возрасни. Хуарез рече дека оваа година термините се пополнети со месеци однапред. Со други зборови, новите клиенти треба да се приклучат на листата на чекање. Покрај Хуарез, сите шест професионалци во неговата берберница биле обучени од него со оваа метода.

 • Васе напиша:

  Подмладувањето е психичко, начуканите години, остануваат!

 • Жарко Г. напиша:

  И ова детрулето се подмладува за дваесет години?!
  Ако е така би требало да е кај неговиот татко и тоа во течна состојба…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *