Бескрајната вселена: хипнотизирачки фотографии сликани од дворот на вљубеник во астрологијата

Дејвид Џојс ја поминува секоја ведра ноќ под ѕвезденото небо со телескоп, фотографирајќи ги вселенските објекти со долга експозиција. „Ова се моите најнови фотографии. Неверојатно е што можеме да видиме од нашите дворови, дури и со големо светлосно загадување!” – сподели авторот.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *