„Бев буцко и не можев да се движам по скалите“ Шекил О’Нил ја открива својата трансформација и како ослабел 24 килограми во текот на летото

Шекил О’Нил откри дека ослабел во текот на летото, цели 24 килограми.

 

 

 

„Станував буцко и не можев да одам по скалите. Не ми се допадна како се изгледав во огледало“, изјави понатаму Шек.

51-годишникот исто така минува низ драстична промена на исхраната, шегувајќи се дека моментално сака да има стомачни.
Уште во декември, Шек откри дека сака да го направи своето здравје приоритет и дека изгубил 20 килограми во тој момент, со желба да ослаби повеќе, откако добил лоши резултати за крвна слика.

 

 

 

„Направив крвна слика, ми се јави една моја пријателка и ми рече: „Ти си дебел“. Во тој момент се сетив дека сум спортист и дека не смеам да си го дозволам ова“.
Шек проценува дека е „75 проценти“ блиску до тоа да биде во „нинџа моуд“, или да биде фит, иако мисли дека некои од додатоците што ги земал и шејковите што ги пиел придонеле за неговото зголемување на телесната тежина во минатото.
Откако ја освои својата прва титула во НБА, пред 23 години, Шек тежеше 160 килограми, кога Лејкерси ја освоија втората последователна титула во 2001 година – 30 килограми повеќе од претходната година.

 

Шек се врати во најдобрата форма во својот живот откако беше префрлен во „Мајами Хит“ во 2004 година.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *