„Бев малтретирана затоа што бев навистина ГРДО дете, а сега заработувам и до 40.000 долари месечно поради мојата убавина. Сѐ уште не можам да се навикнам на промената“

Жена која се чувствувала „навистина грдо“ како дете доживеала „цут“ во зрелоста, но признава дека се бори да се навикне на својата новооткриена убавина.

Ејприл Опал (18) од Мидлсброу од „девојката со прекумерна тежина“ што „никој не ја сакал“, сега заработува и до 40.000 долари месечно, благоарение на нејзиниот изглед.

 

 

 

Таа објасни дека како дете била „чудна“ и „жестоко критикувана за тоа како изгледала“. Во еден момент, Ејприл била на пат да студира истражување на матични клетки на Оксфорд или Кембриџ, но сето тоа се променило кога ја сфатила својата новооткриена убавина. Во разговор со „Daily Star“, креаторката на содржина објасни дека сега и е „чудно“ што може да го финансира својот живот преку нејзиниот гламурозен изглед.
Ејприл вели: „Бев навистина чудно дете и како што пораснав никогаш не стануваше подобро. Бев жестоко критикувана за тоа како изгледам и никогаш не сум бил ничиј прв избор на училиште, никој навистина не ме обожавал“.

 

 

 

Но, како што Ејприл растела, нејзиниот изглед полека почнал да се менува. Откако научила да се шминка поинаку и се одлучила за гламурозен стил, нејзиниот изглед станал конвенционално попривлечен. Таа се откажала од својот план да студира на универзитет откако сфатила дека може да живее од својот изглед.

 

 

Тинејџерката сега се пофали со својата убавина на социјалните мрежи, при што мажите плаќаат пари за нејзините секси слики.

Ејприл може да заработи и до 40.000 долари месечно од продажбата на нејзината содржина, а еден маж што никогаш претходно не го запознала ја побарал нејзината рака откако ја погледнал нејзината содржина.
И покрај промената на изгледот, таа признава дека малтретирањето како дете сè уште влијае на нејзиниот живот денес.

„Тоа е како постојано да чекам сите други да речат „се шегуваме, не ни се допаѓа како изгледаш и навистина, мислиме дека сеуште си тоа чудно дете“, рече таа.

 

 

Сепак, таа разбира дека тоа е неразумно бидејќи сè уште не се случило.

Ејприл гледа на позитивните страни на нејзината голема заработка, која и овозможила да живее луксузен начин на живот, а на почетокот на оваа година таа можела и да патува низ Азија благодарение на нејзиниот изглед.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *