„Бевме работничка класа“ – Викторија Бекам сака да се направи дека имала тешко детство, но Дејвид ја замолчи кога праша со каков автомобил ја возел татко ѝ до училиште

Документарен филм за животот на Дејвид Бекам беше објавен на Нетфликс. Филмскиот режисер Фишер Стивенс ја раскажа приказната за славниот фудбалер – од кариерата на ѕвездата до неговиот приватен живот. Стивенс призна дека поминувајќи 30 часа интервјуирање на Дејвид се чувствувало како да се биде терапевт.

Серијата е поделена на 4 дела. Опфаќа важни моменти од животот на Бекам како што се напуштањето на работничката класа, средбата со Викторија и односот со неговиот менаџер во Манчестер Јунајтед.

Викторија тврдеше дека нејзиното семејство е работничка класа.

Документарецот немаше да биде комплетен доколку Викторија не добиеше малку време на екранот. Ѕвездата беше интервјуирана и во документарецот.

Таа раскажуваше некои детали за своето детство. Очигледно, сакајќи да сподели приказна што ќе докаже до каде стигнала. Викторија му рече на интервјуерот надвор од камерата: „Моите родители работе навистина многу напорно. Бевме работничка класа“.

Дејвид ја прекина.

Дејвид ѕирна од зад вратата и разиграно рече: „Биди искрена!“. Викторија одговори: „Јас сум искрена!“

Потоа Дејвид постави незгодно прашање: „Со каква кола те возеше татко ти на училиште?“ Викторија се обиде да избегне да одговори, но Дејвид постојано прашуваше. Конечно, таа попушти и рече: „Во 80-тите, татко ми имаше Ролс-Ројс“.

Луѓето го фалат за тоа.

 

Откако клипот се појави на социјалните мрежи, не им требаше долго време на корисниците да го направат вирален

„Ти порасна јадејќи суши додека ние јадевме грав и ориз“

„Познатите кои се богати секогаш сакаат да глумат сиромашни и скромни“

„Таа имаше свои вработени, па сепак била работничка класа“

Детството на Викторија не било несреќно.

Всушност, таа е родена во семејство од висока средна класа. Нејзиниот татко, Ентони Адамс, работел како електронски инженер, а нејзината мајка Жаклин била службеничка за осигурување и фризер. Викторија пораснала во удобност бидејќи нејзините родители поседувале бизнис со електроника на големо.

Нејзините родители ја поттикнале да студира глума, музика, танцување и моделирање. Ѕвездата била засрамена поради богатството на нејзиното семејство и често му кажувала на нејзиниот татко да не ја вози на училиште во Ролс-Ројс.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *