Без кругови околу пазувите или лизгање на подот: 13 тајни на црвениот тепих кои им помагаат на ѕвездите да изгледаат совршено

Познатите личности секогаш оставаат доволно време да се подготват за појавувањата на црвениот тепих, бидејќи мора да се шминкаат, да ја стилизираат косата и да пробуваат облека, што може да потрае околу 2-3 часа. Нивните стилисти се грижат настанот да помине без проблеми и ѕвездите да изгледаат совршено. Во оваа статија собравме едноставни, но ефективни совети кои им помагаат на познатите личности да се чувствуваат самоуверено на црвениот тепих.

 

1. Сунѓери и чорапи против дамките од дезодоранси

Дамките од дезодоранси на црн фустан можат да го уништат секој изглед. Можете да користите специјален сунѓер за отстранување на дамки од дезодоранси. Доколку немате, можете да користите обична најлонска чорапа. Само истријте ја дамката и таа веднаш ќе избледи.

 

Гаќи што се лепат

Кога шлицовите на фустанот не им дозволуваат да носат обична долна облека, ѕвездите користат гаќички коишто се лепа. Холивудските стилисти велат дека тие можат да се направат од обична лента.

 

2 комплети за обликување

Ким Кардашијан не ја крие својата љубов кон обликувањето, па дури и разви свој бренд. Таа еднаш откри дека облекува 2 комплети облека одеднаш за да се чувствува уште посигурна.

 

Влошки за гради

Фустаните со длабоко деколте или проѕирни делови бараат да ги покриеме градите со нешто незабележливо. Влошките за гради се меѓу најпопуларните модни хакови што ги користат ѕвездите. Класичните се во боја на кожа, но има и повеќе украсни, блескави опции кои привлекуваат внимание на овој дел од телото.

 

Сите нивни потреби со мала чантичка

За да бидат подготвени за секој моден итен случај, стилистите ги ставаат сите потребни работи во чантите на ѕвездите, како што се игла и селотејп. А ако ѕвездата го заборави името на нејзиниот дизајнер на фустанот, во чантата има и картичка.

 

Облога на чевлите

Џенет Мендел е позната стилистка која облекувала ѕвезди како Аријана Гранде и Џиџи Хадид. Таа става шмиргла во долниот дел од чевлите на нејзините клиенти бидејќи црвениот тепих може да стане малку лизгав. Гарантира дека нема да се лизнат и паднат и да имаат голем скандал.

 

Антистатички спреј за да не се залепи фустанот

Сатенот има тенденција да стои статично прилично лесно. Одличен начин да го спречите тоа досадно лепливо чувство и да се осигурате дека избраното парче виси правилно е да користите антистатички спреј. Може да користите и лак за коса.

 

Крем сенка за очи за забите да изгледаат побели

Крем сенките за очи понекогаш се нанесуваат околу забите за да се направи насмевката посветла. Ефектот не трае долго.

 

Влошки под пазувите

Овој трик ви помага да избегнете темна пот и дамки од дезодоранси на облеката. На пример, актерката Џесика Бил става хартиени салфетки на кожата кога е во автомобил и ги фрла веднаш пред да излезе. А влошките за гаќички понекогаш се залепуваат на пазувите или се лепат на фустанот однатре.

 

Ќеси под чизмите

Во ситуации кога треба да носите високи чизми, стилистите користат обични пластични кеси за да ја притиснат ногата, намалувајќи го триењето.

 

Паста за заби на чевлите

Пастата за заби е добра не само за четкање на забите. Всушност, таа е совршена за користење на изгребани чевли. Стилистите препорачуваат да ставите доволно од пастата на крпа и со неа да ги исчистите чевлите.

 

Ленти за половината

Стилистката Микаела Ерлангер вообичаено додава панделка во повеќето нејзини фустани. Тоа се нарекува „држење на половината“ и веднаш јс притиска половината и дава малку дополнителна форма. Подобро е од корсет или облека за обликување. Може да се носи и над фустанот, служејќи како врв на изгледот.

 

Јамка за држење на фустанот

Јамката за држење е мала кука која е во иста боја како и фустанот. Се шие за да се држи со дланката, така што лицето што го носи може да го подигне здолништето. Многу стилисти додаваат такви делови за ѕвездите да го држат здолништето и полесно да се движат.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *