„Бијонсе се надмина себеси“: Ѕвездата ги фасцинираше присутните на нејзиниот последен концерт во Лос Анџелес, на денот на нејзиниот роденден, облечена во креација од „Версаче“ за која биле потребни 600 часа да се изработи

Бијонсе ги воодушеви своите обожаватели во вторникот, кога сподели фотографии од два неверојатни костими што ги носеше за нејзината трета и последна „станица“ од турнејата во Лос Анџелес.

 

  

 

 

Суперѕвездата, која исто така го прослави својот 42-ри роденден на нејзиното понеделничко шоу, побара помош од Донатела Версаче за еден од нејзините костими. Изработката на блескавиот син и златен мини фустан со потписот „Versace Barocco“ траела 600 часа (25 дена) од три члена на Ателјето, изјави италијанскиот моден магнат за „Vogue“.

 

 

 

Многу од нејзините 316 милиони обожаватели и следбеници искоментираа за да го пофалат изгледот, како и изведбата на ѕвездата.

„Бијонсе Бијонсе Бијонсе Бијонсе се надминавте минатата ноќ! Целата екипа заслужуваа овации!“ додаде уште еден.
Голем број ѕвезди се собраа на нејзиното шоу за Денот на трудот, вклучувајќи ги Кајли Џенер и Тимоти Шаламет, кои ја објавија својата романса во јавноста споделувајќи бакнеж за време на концертот.

 

 

Меѓу другите ѕвезди беа Адел, Џастин Бибер и сопругата Хејли, Зендаја и момчето Том Холанд, како и Ким Кардашијан, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *