Бивши кои не би ги посакале ни на непријателот: 10 луѓе споделуваат „хорор приказни“ за своите бивши

Никогаш не е лесно кога љубовната приказна е на работ на крајот. Некои парови постепено се оддалечуваат, додека други доаѓаат до вознемирувачки заклучок дека треба да ја прекинат врската поради трагичен пресврт на судбината. И покрај уникатната природа на нивните приказни, луѓето на оваа листа се осмелија повторно да се посетат на кобниот ден кога нивната романса завршила и избраа да ги споделат своите искуства со милиони луѓе на интернет .

1.

Добив телефонски повик од колега кој ме информираше за профилот на мојот сопруг на Тиндер и ме праша дали навистина сме во отворена врска.
Тоа би било не. Сè уште се обидувам да сфатам како да се справам со ситуацијата.

2.

Само што земавме нова куќа со мојот вереник. Се разбудив сред ноќ, а тој не беше во кревет. Неговиот камион беше на патеката. Потоа, отидов горе и најдов дека гостинската спална соба е заклучена. Откако влегов во. Го најдов со друга жена. Ме натера да ја напуштам собата.
Ги повикав неговите родители кои живееја неколку блока подалеку. Татко му се појави, а јас на крајот заминав и останав кај неговите родители до зори. Се иселив тој викенд и дозволив куќата да се затвори.
Девет години подоцна… конечно куќата е исплатена и јас сум среќно омажена со неверојатен човек и имаме убав дом заедно.

 

3.

Најдов негова слика на Фејсбук со новороденче, на која другата жена напиша: „убав сопруг и слатко бебе, толку сум горда“.
Бевме заедно 9 години, а нашите деца имаа 6 и 8 години.

4.

Мојот сопруг, со кој бев во брак 24-години, ме бакна за чао и отиде на работа. Ја чистев куќата кога заѕвони ѕвончето. Имаше еден човек на мојата врата кој се претстави како сопруг на жена со која работеше мојот сопруг. Тој беше дојден за да ми каже дека мојот сопруг и неговата сопруга имаат афера.
Ги фатил шест месеци пред тоа и ѝ рекол на сопругата дека мора да ја прекине аферата. Тој мисли дека таа го сторила тоа, но потоа почнале повторно. Па тој му се јавил на мојот сопруг
и му рекол да ја прекине аферата или ќе дојде да ми каже на мене, но мојот сопруг ги игнорирал неговите зборови…
Мојот сопруг никогаш повеќе не се врати дома. Отиде во хотел и најде адвокат.

5.

Мојот тогашен вереник ме покани на патувањето од работа за да не се грижам дали тој изневерува. (бидејќи имавме некои проблеми тој период)
Една вечер тој беше излезен на тим билдинг со колегите, а јас отидов во фоајето за ужина. Кога се отвори лифтот, тој и една негова колешка се држеа за рака. Влегов во лифтот, а тој се правеше дека не ме познава. Бев толку повредена што не кажав ниту еден збор…

6.

Тој го заборави својот Фејсбук најавен на мојот компјутер. Го отворив за веднаш да наидам на разговор во живо со друга девојка. Си пишуваа пред мои очи во моментот. Му се јавив, а тој негираше.
До денес, јас сум сè уште „лошата личност“ за мешање во неговата приватност, иако тој го остави уклучен на мојот компјутер.

7.

Мојата девојка ми кажа дека е бремена една недела пред да одам на факултет во друг град, знаејќи дека нема да имаме врска на далечина.
Таа ми испрати слика од тест за бременост со фотографии што го скратила и беше позитивен. Изгуглав „Позитивни тестови за бременост“ и сликата што ми ја испрати беше една од првите. Ја натерав да дојде и да направи тест. Се покажа дека е негативен и таа си замина.

 

8.

Мојата девојка беше студентка од странство. Го гуглав нејзиното име од љубопитност и го најдов блогот на нејзиниот дечко на далечина, каде детално зборува за нивната љубовна врска.

9.

Пронајдов нотес на жена ми. На првата страница имаше план од 10 чекори со детали како таа ќе ме остави за друг маж.
Го претворив во еден чекор.

10.

Мојот поранешен преку СМС призна дека ја забременил својата другарка. Веќе излегував со другарките за ноќ, па тие се грижеа за мене.
Се иселив два дена подоцна.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *