Брачен пар од Аргентина тврди дека „фатиле“ летечка чинија на небото на фотограија: „Тоа требаше да се види за можеш да му поверуваш!“

Еден постар пар туристи од Аргентина тврдат дека забележале неидентификуван летечки објект минатата недела додека фотографирале бели птици на дрво околу Сан Педро де Колалао, на северната страна на државата.

 

 

 

Локацијата е 8 часа возење од Капила дел Монте, која е домаќин на годишниот фестивал на НЛО за да ја прослави морничавата појава од пред речиси 40 години што остави големи траги од изгореници на тревата на еден рид.

„Му реков на мојот сопруг: „Еве, доаѓа црна птица“, изјави Хуарез. „Тогаш мојот сопруг рече: „Тоа не е птица, тоа е летечка чинија“.
Хуарез успеал да направи фотографии од објектот во форма на овална форма додека се движел кон некои планини.

„Забележав дека е на иста висина како и каблите за напојување, но потоа видов дека оди повисоко и повисоко“, се сеќава таа.

 

 

Таа им ги покажала снимките на нејзините внуци, кои била во шок од сликите и нејзината приказна.

„Требаше да го видам ова во мојот живот“, додаде Хуарез. „Требаше да го видите за да поверувате“.
Оваа неверојатна глетка се случи недалеку од мистериозниот „Бразилски Розвел“, кој беше тема на документарен филм од 2022 година. Во 1996 година, жителите на општината Варгиња пријавиле дека виделе чуден предмет во облик на пура, кој наводно паднал во поле.

 

 • Васе напиша:

  „Требаше да го видите за да поверувате“, додаде Хуарез. Тоа е тоа, да видев, ќе поверував! Вака… Има сомнежи!?
  Како што би рекле во најдобрата SF серија за вјек и вјеков: “The Truth is still out there” (Вистината е сè уште таму), The X-Files (TV Series 1993–2018), 11 сезони, 217 епизоди, Главни награди: 16 Primetime Emmys, 102 wins & 217 Nominations.

 • aneta напиша:

  Vase ne mora na sekoj post komentar da pisis

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *