Браво луѓе! Од океанот сме направиле огромна корпа за отпадоци

Ваквите снимки не враќаат во реалноста, што ќе се случи со океаните и морињата ако продолжиме вака?

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Ljube напиша:

    Zatvorete gi fabrikite za plastika i nema problemi. Isto kako i fabrikite za oruzje…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.