Браво за Охриѓани, не направија сите горди Македонци на овој голем празник

Знамето се гледаше и на телевизиските директни преноси од фрлањето на крстот, а еве го и одблизу.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Tanja напиша:

  Bravo sekoja cest!vaka se saka Makedonija
  Cestit praznik

  • SeverdzanaC напиша:

   AAAA najdobro se saka Makedonija preku internet od tastatura…. a moze i od telefon… sepak ljubovta nema granici… neli draga?

   • Мето напиша:

    SeverdzanaC Македонија се сака секако, кој како може, знае и умее. Точно е дека љубовта нема граница, како што нема граница и северџганската глупост.

   • SeverdzanaC напиша:

    I tuka si u pravo… nasata glupos nema granica isto kolku i patriotskiot LOPOV-LK 6 milijardi u dzep narodni pari i bekstvo u GE-PEK e toa ti se vika patriot!!! u nego se krstevte a sega u ovoj so mali hidro centrali kes na raka mara za raka a vie nemate leb da jadete… op op op ck ck sitnooooo…. cica mica zavrsena je prica…

   • SeverdzanaC напиша:

    Tocno Makedonija se saka sekako, koj kako moze, znae i umee. no vie site ja sakate Makedonija samo preku internet od telefon tablet ili kompjuter… preku tastatura ja branite i ginete za nea…. ONLAJN PATRIOTI!!! a vo zivo nigde ve nema… napredna on lajn nacija… beeee… so a ti raspraaaaaM 🙂

   • Мето напиша:

    Дебилче северџганско твоја вистина е само таа за која ве учат по штабови каде ве одгледуваат како бројлери. Да имаше една сива ќелија во глават ќе знаеше дека тој ЛОПОВ не избега во гепек туку твоите гниди го пуштија да си ужива со нажите пари за вие да можете на раат газот да си го дадете под кирија . Тој со хидроцентралите да го биваше до сега вие сите ќе гниевте по затвори. Чича Мича за вас е готова прича, народот македонски ќе ви пресуди.

 • Jas напиша:

  Не е за северЏГАНИ со слабо срце

  • SEVERdjanin so slabo srce напиша:

   ajde ajde prodaj si gas nacija… teski makedonci so bl-garski pasosi… ute toa vi ostana da grakate samo… ko cavki… i ustata ke vi ja zapusat poleka samo…

   • Мето напиша:

    SEVERdjanin so slabo srce и без мозок. Нас уста никој неможе да ни затвори, ама вас гниди северџгански и газ и уста ви затнаа очи ви излегоа затоа неможете да видите што се случува. Да ви се посерам у северна. Да живее МАКЕДОНИЈА!

   • SEVERdjanin so slabo srce i bes mozok напиша:

    Gledame nie sto se slucuva zatoa sme takvi… Da ne befme takvi ke befme pasalak na sultanot od MERIOT!!! a ustata ke vi ja zapusat poleka samo, slusaj me ti mene… od EU u svileni rakavici… a neli ti e ti e stram da se seres u drzavata vo koja zivees? Da zivee mojata mila tatkovina Republika Severna Makedonija!!! Znaci republika e zosto takvo e ureduvanjeto ne e monarhija kralstvo niti sme vo vremeto na Aleksandar veliki Severna e zosto si go smenivme imeto znaci nikogas poveke Makedonija!!! sega samo Republika Severna Makedonija!!!

   • SEVERdjanin so slabo srce i bes mozok напиша:

    a u gs i u usta mozebi i ne lupaat nisto cudno tuka nisto loso pa nie sme GAY nacija sega imame i paradi na gordosta i lezbajki i gay mazi i tranvestiti tebe toa da ne ti preci? PEFEKCIJA U RASKOS SO NI FALE? SAKAVME EU I NATO EVE NI EU I NATO! SAMI GAS SI PRODADOFME! I TREBA DA SME GORDI NA TOA!!! Republika Severna Makedonija!!! ZASEKOGAS VO SRCETO!!!

   • Мето напиша:

    Ништо вие не гледате зошто сте слепци, веројатно ослепени од инкубаторот каде ве одгледуваат и не сте „такви“ туку сте никакви. Пашалак сме и понатака и тоа за жал многу полош од што бевме, само пашата се смени, а на стариот му ги тинтрате јајцата зошто само за тоа ве бива. ЕУ само на такви северџгани како тебе им ја затвора устата е сега со со свилен куртон или без ти си занеш. Јас се серма во државата во која што живееш ти и северџгани како тебе. Северот да ве однесе и вас продадени газови и вашата северна. НИКОГАШ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА!!!

   • Мето напиша:

    SEVERdjanin so slabo srce i bes mozok да ти одговорам и на прашањата.Нека ве лупа вас ЕУ, лупај те се вие помеѓу себе со се сите тие што ги наброја, мене тоа не ме заега и немам ништо против, се додека вашите погани игри не ја тангираат мојата татковина МАКЕДОНИЈА. Одговорот на твоето второ прашање е содржано во твојот псевдоним, мозок ви „фале“ (бруко штипска). Само северџган може да се гордее со тоа од што паметниот се срами. Северна за секогаш само во вашиот газ!

 • Kurton prerodba напиша:

  E*ale te severdzani 🙂 he he he

  • Јас напиша:

   Како што кажав не е за северЏГАНИ со слабо срце и нерви еве апдејт 😉

   • severdzan напиша:

    abdejt abdejt… jako spikvas po stranacki lengviC!!! mooooreeeee ni jaziko ne si go pocituvas pa na stranacki mi spikvas…. znaci prav MAKEDONEC SI EJ!!! nemoj nekoj da ti rekol ne si… te laze veruvaj mi… prav MAKEDONEC angliski zbori bugarski pasos ima a lae kako e tezok patriot!!!

  • SEVERDZANIN напиша:

   i tebe i nego!!! hihihihi 🙂 sose jajca i toa!!! da nema lufta!!! za promaja… dobro da dihtuva… da ne mi nastinete… skupi se lekovite sega a drzavata stedi… za da moze tenkovi na ukraina da i praka… za pomos…

 • Ljube напиша:

  Nie si ja sakame, Ama politicarite majkata i ja ebaja. Pola naselenije se odseli. Od idiotizam. Spici za tocak ne proizvedvame.

  • SEVERDZANIN na tocak напиша:

   od idiotizam ili od mnogu patriotizam m? abe a pomalce da ja sakame? posto od mnogu sto ja sakavme ovie gi izglasavme za majkata da i ja ebat… a i tie pred niv isto… daj pomalce da si ja sakame Makedonija moze podobro ke bide za nea…

 • SEVERDZANIN напиша:

  Sto e ova? sra mota!!! Da se poapsat site ovie nacionalisti!!! Da zivee mojata tatkovina Republika Severna Makedonija gordost i dika eu i nato prilika… 🙂

  • Мето напиша:

   За болните болница, за лудаците лудница за северџгани нема помош :/

   • bespomosen SEVERDZAN напиша:

    Taka e… Moram da ti priznaam tuka si vo pravo, za nas nema lek definitivno… no kuti bar za vas patriotite ima lek sto mu se sekiras? 6 milijardi kes ukradeni paaari i vila u halkidiki na odmor… bekstvo u gepek… op op sa sa… ahahahahaha… Da zivee mojata mila tatkovina Republika Severna Makedonija!!!

 • SeverdzanaC напиша:

  Braka i sestri teski makedonci pa-trioti i rodoljupci!!! slednoto slusam na solun ke ste trgale… na odmor… letovanje malce gas da ladite… posto za eftini pari si go dadofte za eu i nato si go prodadovte!!! ha ha ha pa taka otecen gazot u solun da si go ladite… moj makedoncinja… teski patriotcinja…

 • stefan напиша:

  kakvo eu kakva prilika baras sedi u skopje tamu vo toa cadot i otruj se ne si ti za nikade

  • SeverenGRAGANIN напиша:

   Ne be bratu makedonski, sum resil… gas da si dadam za eftini pari da go prodadam!!! za vles vo nato i vo eu na mojata mila tatkovina Republika Severna Makedonija!!! i gasmaska ke nosam ako treba i ime i zname ke dadam more i rodenite deca ke si gi prodadam… samo za pusto nato i eu… a i po nekoe evro… ako frlat… kako na kuce koska…

  • SEVERdjanin so gasmaska напиша:

   Ti si patriot oti si izbegal u stranstvo!!! so bl-garski pasaport za dobri evrinja slatki evrulinja so bi se reklo za ubavi paaari, ostaj me ti mene u skopje da se gusam u caaaaaadot… Bitno ti gas si smestil si se unofcil i sea fakaj si seirot od nemacka prav MAKEDONEC si znaci ejjjj!!! so tapija i toa… a za mene? ic da ne mu se sekiras muva po gs da ne te lazi… fakaj seir od nemacka zs da ne izgubis od Makedonstinata vo tebe…

 • Pero напиша:

  e tuka fali samo zoKe so rakata na srce i taCe, a i onoj “sharmantniot” ede, pederot…

 • Ramiz напиша:

  Mnogo kurvetini severdzanski. Parite sto im go gava sdshsmne, dpshsmmme na onkologija za najmiloto da go davaat

 • De Bre Daa напиша:

  Браво Тања и Мето и останатите даа
  Вака се сака МАКЕДОНИЈА!

  А северџанот одма да се убаце и да јаде (знајте шо, а каа шо гледам се изнагнетил до путето си мамино). Па заради вас северџани сме на воа дереџе, цел народ се исселува на виа ваш пат у провалија, че си останите администација и пензионери.
  Игнорирајте го виа северџански плод на неговото rainbow знаме и тоа е тоа.

  Уживајте си во потегот на охриѓани, браво!

 • Bato напиша:

  Bravo za Ohrid I narodot Makedonski

 • Bato напиша:

  Bravo za Ohrid I narodot Makedonski I celiot hristijanski narod

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.