Британец потрошил 6 месеци трансформирајќи го својот мал чамец во неверојатно место за престој, што сега се изнајмува на „Airbnb“

Британец го претворил „натрупаниот“ мал брод во одлично место за престој на „Airbnb“ – и обожавателите буквално се натпреваруваат за да го резервираат.

Корисникот, познат како @_JamaicaJamaica на „X“ за да сподели слики од просторот, кој сега има шик дневен простор, кујна, бања и спална соба.

 

 

 

Малиот брод– моментално закотвен во Источен Лондон – може да се пофали со пријатен систем за греење, туш, па дури и грамофон за љубителите на винил. Со паметни решенија за складирање насекаде, тоа е идеално место за чуден одмор во градот.
„Ги потрошив последните 6 месеци (од слободното време) реновирајќи тесен чамец во пловечки „Airbnb“. Конечно го завршив“.

 

 

 

Објавата оттогаш привлече големо внимание на социјалните мрежи, при што гостите се надеваат дека ќе поминат барем една ноќ на бродот. Други повеќе се фокусираа на изработката.

 

„Ова е навистина слатко“, рече еден обожавател. Друг изјаци: „Браво господине. Прекрасна работа. Би сакал да одам на одмор на тој брод. Одлично“.

„Airbnb“ започна во 2007 година кога двајца домаќини го отворија својот дом во Сан Франциско за тројца гости. Сега има повеќе од пет милиони домаќини на глобално ниво кои досега пречекале 1,5 милијарди гости.

 

 

Претходно овој месец, „Airbnb“ ги намали своите финансиски резултати за првиот квартал од 2024 година. Ко-основачот и извршен директор Брајан Чески објави: „Го имавме нашиот најдобар Q1 досега, со резервирани 133 милиони ноќевања и искуства, заедно со двоцифрен раст на понудата во сите. Се гордеам со нашите силни резултати во првиот квартал и со нетрпение очекувам уште една рекордна летна сезона“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *