Бугарска баба сведочи за бруталниот начин како Македонците од Пиринска Македонија ги пишале Бугари

“За една ноќ 360 жители од Македонци ги напишавме Бугари. Едно момче не се пиша Бугарин. Став ми е да зборувам. Го скршија од ќотек додека не му го сменија пасошот“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Ира напиша:

  А защо премълчава как 15 години по-рано насила са писали българите македонци???

  • Чкорче напиша:

   Има ли некој татар, татарка барем со пола мозок во тој смрден бордел болгарија? Или сите сте со четврт бурек во тоа лејките? Загрижувачки е тоа, колку сте болни.

  • Bosko напиша:

   Ah ira ira.se dodeka zivees vo 19 vek,vaka ke zboris.ajde vaka.ti ostani si tamu,vo toj period,a jas vo segasno vreme.moze?pozzz.

 • Ljupco напиша:

  Postarite znaat se a tie rodeni ’50 i ’60 god pa navamu im e peren mozokot konstantno taka da oni neznaat za drugo osven deka se naokolu pa i neboto e bugarsko,i tuka posle se priklucuva i mnogu nepismen narod i rezultatot e ovoj denes na zalost-sekoj normalen covek znae deka ne sme mozele site kolektivno preku nok da se smenime vo makedonci-a i zosto bi se smenile ako sme bile nesto drugo-da zivee makedonija i so ovie dusmani ke izlezeme na kraj

 • Битолчанец напиша:

  Што треба повеќе за овие шути ‘наши’ политичари , историска комисија абдали да им го прикажат вистинското лице на ЕУ бирократите кога ги уценуваат , ама СИТЕ досега се изроди во Макед . Влади и преставници који работат против својот народ или се кукавички јајца јаничари! Срам и резил на векот опстанавме по кодошлок и изрод корупција !

 • Zlate напиша:

  Seloto na dedomi e blisku do Bugarija. Toj i negovite deca (moja majka) bea svedoci na brutalnosta na bugarskata vojska. Germancite go okupiraa seloto i gi pocituvaa site selani. Nemase ubista ili silivunje. Ali germanskata vojska se povlece i go ostavia seloto na bugarite. Samo sto vlegoa bugarskite vojnici pocnaa do kolat mladi maski deca pred familiite, siluvaa sto ke vidat, na bajonet nosea bebinja. A sega nekoj ke mi soli pametot deka bugarinot e nas prijatel. Abe site vo pick.. materina da odat sto go mislat toa. Tie se najglupiot narod vo celiot svet i toa e dokazano vo dokumentarni filmovi. Gradonacalnikot na eden popularen morski grad poznat za turisti i droga go skarti Intervju so voditelkata koga pocnaa da prasuvaat zosto ima tolku mnogu droga i se prodava na javni mesta?

 • тојтој напиша:

  Дајте линк од оригиналното видео!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.