Чекајте бе малку политичари од власта!? За толку и ние одиме во Грција! Нас ќе не терате да фрламе пари за да менуваме документи, а каде е реципроцитетот?!

Испратил: Анонимен

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • kire напиша:

  kako i po obicaj voopsto ne se dignavme da se pobunime, makedonce kutro kako mu svirat taka ke igra, za greota sme site do eden, za K ne ne biva

 • dimce напиша:

  Baravte,glasavte,pa gledajte.NEMA SEGA BUNIS

 • Жарко Г. напиша:

  „…а каде е реципроцитетот?!“
  На ова прашање одговор треба да дадат оние кои и си поиграа со идентитетот на Македонија.
  Во прв ред сељакот-шваљер ЗаеФ, продадената душа ДимитроФ, Квазимодо претседателот-брзозборко Трчај Лажи Пендаровски, балистот Бугар ОсманоФ, а после тоа следуваат свињоликиот ждерач на коњски стекови МаричиЧ, цајканот со патец ниваму-нитаму СпасовскиЧ, команданте Спикери ЏафероФ и неговиот шеф белоглавиот орел Аљи
  Е, тие треба да дадат одговор.
  Инаку јас не одам во Лезбија (Педерија) затоа што си имам поубави места за одење.

 • Сајбер Курајбер напиша:

  Џабе ви е све кт не си знаете историја и географија и политика и остали ствари бе другари. Џабе крекате на интерет со коментари.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *