„Човечките“ мечки се вратија! Повторно се појави видео од мечки кои поради тоа што го прават се верува дека се луѓе во костими, по шпекулациите со кинеската зоолошка

Повторно се појави видео од сончеви мечки кои среќно се релаксираат во зоолошка градина додека една ја крева шепата во очигледен поздрав до посетителите, што предизвика теории дека и тие се луѓе во костими по шпекулациите за животните во кинеската зоолошка градина.

Новоповтореното видео покажува две мечки како лежат на бетонска плоча во неидентификувана зоолошка градина, со рацете на страните и со испружени нозе. Ова видео предизвика бура на социјалните мрежи, при што корисниците се прашуваат дали тие се всушност луѓе во костими на мечки.

 

„Нема шанси тоа да не се двајца луѓе во костими на мечки“, рече еден корисник. „Не можете да ме убедите во спротивното“.

Вториот корисник напиша: „Изгледаат како некои момци во костими за мечки“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *