Човек ја запали косата на младичот што не го ни познава на траект во Истанбул

Осомничениот бил приведен, но потоа е пуштен на слобода.

„Претходно имал трауматски настани врз лица со долга коса и не можел да се контролира бидејќи бил психички растроен и не ги земал лековите што требало да ги земе, па тој го извршил инцидентот.“ – стои во изјавата.

Од друга страна, моментот на инцидентот е снимен од безбедносната камера на траектот. На снимката се гледа како осомничениот ја пали косата на детето со запалка, а потоа и тепачката меѓу двајцата.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *