Човек отишол во болница со болки во стомакот- докторите биле изненадени од тоа што сѐ нашле во неговите црева и желудник

Маж кој боледувал од двегодишна стомачна болка ги шокирал лекарите кои откриле дека пациентот проголтал предмети за домаќинството од „Home Depot“, од копчиња до слушалки.

 

 

 

„При рендген, најдовме шрафчиња, синџири, навртки, завртки, слушалки и многу други предмети во стомакот“, рече Ајмер Синг Калра, директор на болницата „Мога Медисити“ во Мога, Пенџаб, каде што бил третиран човекот.

Жртвата Кулдип Синг (35) наводно отишол во болница загрижен поради неговите терминални стомачни проблеми, како и високата температура.

 

 

Лекарите ја скенирале проблематичната област, по што дошле до алармантно откритие – Синг, наводно, исконсумирал околу 60 габи, медалјони, синџири, навртки, завртки, слушалки, сигурносни иглички, магнети, копчиња и патенти од кошули и многу повеќе предмети што не се јадат.
Лекарите му дијагностицирале „пика“, состојба на менталното здравје каде што болниот „компулсивно голта предмети што не се храна“, според Клиниката во Кливленд.

 

Состојбата е најчеста кај малите деца, бремените жени и луѓето со психијатриски нарушувања, вклучувајќи особено нарушување на спектарот на аутизам, интелектуална попреченост или шизофренија.

Според „Џем прес“, роднините на пациентот не биле свесни за проблемот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *