Чудно, но вистинито: Пар ги дочека својата тројка близнаци, сите во период од 5 години

Карен Маркс и нејзиниот сопруг Џејмс радосно го пречекаа нивното бебе Габриела, која се родила минатиот месец.

 

Родителската авантура на Карен Маркс и Џејмс започнала пред 4 години со раѓањето на нивното прво дете, Камерон. Изабела дошла 2 години подоцна, а само минатиот месец Габриела му се придружи на семејството. Иако хронолошки се разделени, овие браќа и сестри се сложено поврзани како тројки поради нивното синхронизирано зачнување преку ИВФ во ист значаен ден и момент, што потекнува од една серија ембриони.

Кога Карен го родила Камерон на 1 септември 2018 година, двојката одлучила да ги задржи своите одржливи ембриони замрзнати, соништата за продолжување на семејството во иднина. Овие соништа се оствариле на 15 септември 2020 година, кога се родила Изабела и кулминирало на 3 јули 2022 година, со раѓањето на Габриела. „Сега се чувствувам комплетно, многу сум среќна. Срцето ми е многу полно“, вели Карен.

 

 

Нивните денови се несомнено исполнети со 3 деца под 5 години, но парот се чувствува неизмерно среќен откако ги надминале предизвиците на нивниот пат кон родителството. Двојката, која се венчала во 2014 година, дополнително ја зајакнала својата врска преку пречките со кои се соочиле додека се бореле со прашањата за плодноста на Карен. И покрај првичните тешкотии, нивната непоколеблива посветеност ги навела да истражуваат ИВФ, што резултирало со нивното прекрасно трио.

 

 

Карен отворено го споделува своето патување до мајчинството, гордо откривајќи дека нејзините деца се бебиња со ИВФ. Таа се надева дека нивната приказна ќе ги инспирира другите кои се соочуваат со слични предизвици, охрабрувајќи ги да го сметаат ИВФ за остварлива опција кога се стремат да зачнат.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *