Да донираме за Марко: Децата од хуманитарна организација во Прилеп веќе осма година по ред собираат донации за оние на кои им се најмногу потребни

Веќе осма година, на плоштадот во Прилеп деца од хуманитарна организација организираат хуманитарен настан и заработените пари и парите од кутиите за донации ги донираат некому за лекување. Оваа година средствата ќе одат за Марко.

„Дрим Тим Од Деца За Деца организира хуманитарен Велигденски настан на 4.5.2024 год. од 11:00ч до 14:00ч на камената бина во Прилеп. Ќе не забавуваат Сузана Гавазова, Lockdown, Vertigo band, Dream team Maxi и КУД Преродба. Овој хуманитарен настан го посветуваме на малиот Марко од Прилеп којшто боледува од Ангелман синдром – еден од најретките во светот. Дојдете, забавувајте се и донирајте за Марко, за повторно да покажеме дека Прилеп е град на хуманоста. Ве очекуваме!“ – напишаа тие на фејсбук.

Повеќе информации за настанот можете да видите ТУКА.

 

  • dimce напиша:

    Bravo za organizatorite i ucesnicite i Marko da ni ostane ziv i zdrav.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *