„Да се насмееме и при непријатните искуства“ – 10 стрипови во кои секој би се пронашол

Уметникот Гаурав Пант, од Бангалор создава кратки смешни стрипови за секојдневнието, како на пример кога сте п*днале пред сипатијата.

 

1. Последна желба (Прати голи слики)

2. Како да ги освоите сите кучки (B***hes)

3. Риболов оптимизам

4. Лифт

5. Размислувај надвор од кутијата

6. Во дивината

7. Купидон пчела

8. Возење со автобус на еден инфлуенсер

9. Се работи за перспектива

Кога дечкото НЕМА односи со девојката – Таа те искористува
Кога дечкото ИМА односи со девојката – Тој те искористува

10. Спајдермен во акција

  • Nove напиша:

    A spajdermen vo akcija

  • Palica напиша:

    sekoj bi se pronasol? abe prvo mesto treba da zemete za ocajni i cringe naslovi, i ne samo za ova tuka za skoro site so gi davate i sekoj bi se pronasol vo mojot komentar koga ke gi procita naslovite

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.