Дакота Фенинг ја откри слатката причина зошто Том Круз ѝ праќа роденденски подарок секоја година, уште од нејзини 11 години

Во текот на нејзината повеќе од 20-годишна кариера, Дакота Фенинг соработуваше со бројни ценети холивудски актери. Фенинг се отвори за своите искуства со работа со актери како Дензел Вашингтон и Роберт Патинсон. Меѓу многуте анегдоти што ги сподели, една од најдобрите беше за нејзиното време кога работеше со Том Круз во „Војната на световите“ во 2005 година.

 

1. Том Круз ѝ го подарил првиот мобилен на Дакота

Фанинг откри дека Круз, кој го смета за доживотен пријател, секоја година и праќа роденденски подарок од 2005 година. Во неодамнешното интервју за „Harper’s Bazaar“, Фенинг сподели дека нејзиниот прв мобилен телефон и е подарок од Том Круз. Актерката откри дека нејзиниот колега во „ Војна на световите“ ѝ подарил „Motorola Razr“ за нејзиниот 11-ти роденден.

„О, Боже мој, бев толку возбудена“, се сеќава таа на овој момент. Сепак, Фанинг призна дека тоа можеби не бил најпрактичниот подарок, признавајќи дека во тоа време немала на кого да му се јави или да испрати порака. „Знаете, имав 11 години“, се пошегува таа, пред да додаде: „Но, ми се допадна тоа. Го сакав тоа. Се чувствував толку кул.”

 

2. Подароците не застанале тука

Кога Фенинг му се придружи на Енди Коен во неговото шоу, „Гледајте што се случува во живо“, таа со задоволство откри дека Круз не ја прекинал неговата смешна традиција. „Тој ми праќа роденденски подарок секоја година откако имав 11 години“, откри таа , „Прекрасни подароци“.

 

Сега, повеќе од една деценија подоцна, Фенинг понекогаш се прашува дали ќе престане. „Секогаш мислам: „Ох, кога ќе имам 18 години, тој веројатно ќе престане. О, 21, тој ќе престане. Но, секоја година. Навистина е љубезно“.

Се разбира, Коен ја замоли Фенинг да открие кои се овие „убави подароци“, и зачудувачки, одговорот беше прилично разумен, при што Фенинг откри дека „Обично се чевли“.

 

3. Том Круз не е единствениот холивудски актер што ѝ праќал подароци на Дакота

 

Дакота Фенинг сподели спомени за подарокот што го добила од нејзиниот колега од „Dreamer“, Курт Расел. „Курт Расел ми даде коњ“, изјави таа.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *