Дали ангелите летаат? (виц)

Мајката се враќа од работа и малата ќеркичка ја прашува:
– Мамо, ангелите летаат ли?
– Да ќерко, летаат. Зошто прашуваш?
– Тато ѝ кажа на комшивката дека е ангел. Таа кога ќе полета?
– Сега за 5 минути, прво да го научам татко ти да лета…

  • Zemits machine напиша:

    I think other web-site proprietors should take this website as an model, very clean and wonderful user genial style and design, as well as the content. You are an expert in this topic!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *