Дали би сакале робот да ви биде туристички водич? Со ваков одличен глас ќе го слушаме до утре

Создаден е туристички водич робот користејќи Spot интегриран со Chat GPT и други модели на вештачка интелигенција како доказ за концепт за апликациите за роботика на основните модели.

Е сега уште гласот на Морган Фримен да се интегрира и да ни раскажува приказни.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *