Дали девојката со топка којашто стои до тренерот на Саудиска Арабија е тајната зошто Аргентина падна на колена? Која е девојката со топката?

Натпреварот на Аргентина против Саудиска Арабија на Светското првенство во Катар е оној за кој Аргентинците не сакаат да зборуваат. Арапите направија изненадување со победата против Меси и компанија, меѓутоа, гледачите забележаа и нешто друго, а тоа е дама со топка којашто стоеше до тренерот на Саудиска Арабија.

Оваа дама се вика Винифер Фернандез. Родена на 6 јануари 1995 година, таа е одбојкарка од Доминиканската Република. Никој не знае која е нејзината улога во тимот на Саудиска Арабија, но ај не ја импресионирај со играта, да те видам.

Во продолжение уште слики и едно видео од девојката.

  • Ljube напиша:

    Teski gluposti

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.