Дали е ова истата жена? Турски хирург предизвика бура реакции откако објави „пред“ и „потоа“ фотографии од своја пациентка

Пластичниот хирург познат како Др. МЕЈ, неодамна објави фотографија од еден од своите пациенти – резултат од двегодишни постојани операции на лицето. Делото на докторот предизвика бура од дискусии на интернет. Дали е ова навистина истата жена?

Хирургот одамна објави фотографија пред и потоа од својата пациентки. Според лекарот, 68-годишната жена била подложена на низа операции во текот на две години, вклучувајќи ринопластика, дотерување и блефаропластика (подигнување на очните капаци). На фотографијата „потоа“ жената е непрепознатлива – се чини дека тоа се две различни луѓе. „Нашата убава пациентка госпоѓица Дилек по две години операции на ринопластика, лифтинг и блефаропластика. Со нетрпение ги очекувам вашите коментари“, напиша хирургот под фотографијата.

Многу корисници на Интернет се прашуваа дали навистина се работи за истата жена – додека други сугерираа дека ова се само фотографии на мајка и ќерка, а наивните луѓе беа грубо измамени за да привлечат внимание. Самиот хирург смирено им одговара на претплатниците дека ова е вистинскиот резултат на неговиот пациент. Според него, за две години жената била подложена на пет различни операции.

Корисниците се поделени во два табора: некои веруваат дека ова е истата жена и ја ценат работата на хирургот. Други се сигурни дека е лажно. Дури и Мелинда Фарина, основачот на консултантската агенција за пластична хирургија „Beauty Brokers“, коментираше на објавата – напиша дека е шокирана од таквата трансформација. „Ова е лудо! Изгледа 20 години помладо. Резултатот од ринопластиката е навистина добар. Полни усни. Но изгледа дека е навистина таа. Тие се како мајка и ќерка. Неверојатно“.

 

 

 

Еве и други трансформации на докторот.

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *