Дали ова навистина е дух кој влегува во огнот? Кучето како да го следи како што се движи

Минатиот месец, Ерика Гестат Пери ја сними застрашувачката снимка и ја сподели на ТикТок.

 

Во видео кое го одзема здивот во близина на камперскиот оган, вознемирувачко зачадено суштество излегува од сенките и одеднаш се втурнува во пламенот. Пери признала дека „се ежи кога ќе го погледне!“

Изгледа кучето гледа како нешто се приближува до огнот во дворот, а тоа буквално го воодушеви миленикот.

Додека камерата на Пери ја следи траекторијата на суштеството, мала хуманоидна фигура набрзина излегува од сенките зад трупците, скока во огнот и исчезнува без трага.

Откако видеото беше објавено на интернет, тоа запрепасти милиони корисници на TikTok бидејќи се прашуваат дали она што го гледаат е всушност вистински дух. Многу корисници на интернет сугерираат дека Пери и нејзината придружничка можеби не го забележале морничавиот ентитет, но нејзиното куче можеби го идентификувало наводниот дух.

Сепак, не сите гледачи веруваат дека има нешто паранормално во видеото, а многу скептици сугерираат дека „духот“ е обичен блесок на објективот или одблесокот на камерата.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Nekoj напиша:

    ne se moze da se objasni naucno. postojat duhivi no se padnatite angeli zasto dusite na umrenite se vo Rajot ili pekolot. Da Bog da Vi otkrie vistina

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.