Дали ова видео од 2015 година е доказ дека „Бигфут“ постои? Огромен црн мајмун фатен на камера во Мисисипи ги заинтригира луѓето на интернет

Ловецот Џош Хајклиф од Мисисипи (САД) сподели неверојатно видео кое го разбуди интересот на многу истражувачи и обични луѓе. Видеото објавено на „YouTube“ во 2015 година го доловува она што некои го нарекуваат „најпривлечното откритие досега“.

 

 

Под наслов „Мислам дека видов огромен мајмун – ве молам помогнете“, видеото стана вирално со преку 9.000 прегледи и стотици коментари. Додека во шумата барал диви свињи, Џош Хајклиф несвесно наишол на нешто изненадувачко и застрашувачко. Според неговите зборови, слушнал чудна бучава и решил да го најде нејзиниот извор.
Она што го видел совршено го покажува видеото. Огромно црно суштество, кое по својата физиологија потсетува на Бигфут, седи покрај дрво и прави нешто со кората. Суштеството е несвесно за камерата и се чини дека не е свесно дека го гледаат. Ширината на рамениците, големата глава и кренати раце – сето тоа создава несомнен впечаток дека имаме нешто необично пред нас.

 

 

Сепак, мислењата за овој наод се поделени. Сепак, скептиците покренуваат прашања за автентичноста на видеото. Еден експерт изјави дека недостатокот на јасност на сликата и далечната спречиле да се донесат дефинитивни заклучоци.

 

Прашањето за постоењето на Бигфут останува отворено. За некои ова видео стана убедлив доказ дека нешто необично живее во шумите на Мисисипи, додека други апелираат да не се брза со заклучоците.

  • I.v. напиша:

    Tipicna Amerikanska fantazija. Dokazano e glup narod silna drzava.

  • Bigfoot напиша:

    Ali zato vo Severna Makedonija imat tolku mnogu pametni ljuge, sto e cudo kako drzavicevo ni e banance!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *