Дали со оваа банкнота ќе може да се пие кафе после 12ти?

Испратил: Анонимен

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

  • Rade напиша:

    Ke otides vo banka i ke ti pobaraat licna karta so severna makedonija, ke im dades i ke ti dadat pari. Ama koga ke ti gi dadat parite proberi gi, ako ne se so severna, vrati im gi i baraj da ti dadat so severna.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *