Дедото ќе се женел за 20-годишна (виц)

70-годишен дедо оди на доктор, на редовен рутински преглед. Докторот низ муабет го прашува што има ново и дедото му вели:
– Наредната недела ќе се женам!
– О, навистина? А колку години е невестата?
– 21.
– Должност ми е да ве предупредам дека прекумерната активност во кревет може да доведе до смртен случај!
– Е ако де докторе! Ако умре ќе си најдам друга…

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.