Десет верзии на легендарната „Lada Niva“ кои светските патишта никогаш не ги виделе

Домашната теренска „Лада Нива“ одамна стана култен автомобил. Може да се најде во речиси сите земји и на сите континенти, каде што извршува широк спектар на задачи. Какви сѐ варијанти на „Niva“ не беа понудени низ годините на производство! Еве неколку навистина кул опции и модификации на советскиот теренец.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *