Девојка ја пресоздава облеката на познатите личности, за да докаже дека тоа се само АЛИШТА и добро му стојат на секого!

Кејти Стурино им пркоси на стандардите на социјалните мрежи користејќи ја модата на славните како инспирација и пресоздавајќи облека што одговара на нејзиното тело и личност. Преку нејзиниот „Инстаграм”, таа докажува дека секој може да изгледа одлично и да се чувствува сигурен во својот стил, охрабрувајќи ги другите да ја прифатат нивната уникатност и да ги предизвикаат конвенционалните норми за убавина. Модата не е ексклузивна; тоа е платно за самоизразување и индивидуалност.

1. Кејт Мидлтон

 

2. Криси Тиген

 

3. Рис Витерспун

 

4.Бијонсе

 

5. Ен Хатавеј

 

6. Хејли Стенфилд

 

7. Меган Маркл

 

8. Оливија Кулпо

9. Зои Кравиц

 

10. Елен Помпео

 

11. Ванеса Хаџенс

 

12. Кејт Мидлтон

 

13. Каја Гербер

 

14. Падма Лакшми

15. Хајли Бибер

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *