Девојката била избегнувана поради надворешниот изглед, но пластичната хирургија била тука за неа

26-годишната швајцарска државјанка Селин Сентино сакала да го промени својот изглед како тинејџерка. За да изгледа привлечно таа вложила околу 40.000 евра во пластични операции, поточно во операција на носот, зголемување на градите и усните, корекција на линијата на вилицата, образите и вилицата.

Сентино ја постигна фигурата на куклата Барби, отвори профил на Инстаграм и започна да заработува пари преку рекламни соработки. Според девојката, сега таа ужива големо внимание од мажите, но во нејзиниот живот повеќе од седум години нема сериозна врска. „Поради мојот изглед, некои луѓе ме доживуваат како сексуален објект, но кога мажите ќе ме запознаат подобро, тие сфаќаат дека има нешто повеќе во мене“, рече таа.

И покрај добиената привлечна фигура, моделот сака да изврши уште неколку операции. „Сакам да ги оперирам градите за да ги направам поприродни, но барам соодветен хирург“, објасни девојката. Сепак, таа додаде дека во моментов се чувствува удобно во своето тело.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.