Еротика

Учителка и мајка на 4 деца се измори од стоењето пред табла и одлучи да се проба во нова професија

Родена во Аризона, САД, Кортни Тилија е сопруга, мајка на четири деца и поранешна наставничка во училиште за деца со посебни потреби. Таа исто така е магистар. После 6 години таа одлучила дека не сака да ја работи оваа работа. “Одеднаш се најдов во темница. Почнав да ја мразам својата работа. Оваа темнина почна да

Оваа девојка сподели како од „грдо пајче“ се претвори во убавица

Актерката и Тик ток ѕвезда Бриар Меј, неодамна учествуваше во флеш моб во кој девојки од целиот свет ги покажуваат своите стари ужасни фотографии и како изгледаат сега. Нејзината трансформација е толку драстична што луѓето не можеле да поверуваат дека е таа на фотографиите. Меј вели дека додека била средношколка соучениците ја малтретирале и ја

Поранешна сметководителка најде прилично „опуштен“ начин за да се справи со нападите на паника

26-годишната Никол Иполито од САД работела како сметководителка и вели дека оваа работа и била премногу стресна. Таа вели дека страдала од анксиозност и напади на паника поради стресот. Откако дала отказ на работа, останала дома 2 години и ретко излегувала поради нападите на паника. Но, девојката вели дека се излечила откако почнала да објавува

Британската диџејка решила да се дотера за празниците, за да си ја одржи популарноста онлајн

Дигиталната трансформација е предизвик за секој бизнис, но 27-годишната диџејка Џyоди Вестон од Лондон, Англија, мајсторски се снајде. Џуди им ги честиташе празниците на своите следбеници на Инстаграм на свој, креативен начин. За овие нејзини фотографии таа објаснува дека одвај чекала да ги отвори подароците рано на сабајле, па не губела време да се облече.