Дизајнерот на „Баленсијага“ повторно нѐ направи будали: Погледнете го новиот пешкир од брендот, кој чини 925 долари

Дизајнерот на „Баленсијага“, Демна Гвасалија, сака да си игра со луѓето кога станува збор за луксузна мода.

 

 

 

Можете да го видите тоа во „уништените“ патики од 1.850 долари кои изгледаат како да се извадени од канализација и чанта од 1.800 долари како од „ѓубре“. И сега, Гвасалија повторно го направи тоа со ново здолниште како крпа од 925 долари, дел од неговата колекција за пролет 2024 година.

Да, тоа е само памучна крпа од фротир, иако има „извезено лого на „Balenciaga“  напред“, според веб-страницата на брендот.
Гвасалија навидум не може а да не направи сè повеќе „глупави“, со прескапите луксузни артикли кои имаат за цел да исцедат пари од луѓе опседнати со брендот, иако откако празничната реклама на „Баленсијага“ во 2022 година беше обвинета за сексуализирање деца, 42-годишниот дизајнер привремено се заколна дека ќе работи на нормални работи.

 

 

„Одлучив да се вратам на моите корени во модата, како и на корените на „Баленсијага“, кои се правење квалитетна облека – не правење имиџ или тренд“, изјави тој за „Vogue“ во февруари.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *