Дневна доза убавина: Фотографката Клаудија Марзо ќе ве разнежни со нејзините магични фотографии, кадешто главните актери се мали слатки деца

Фотографката Клаудија Марзо работи со нејзината асистентка Елизабет во Сарагоса. Тие се занимаваат со детски фотографии од 2015 година, нивната специјалност се децата од околу 10 години.

„Секогаш работиме на отворено, а она што најмногу нè карактеризира е тоа што сакаме да одвоиме време со секоја фотографија за да се осигураме дека секогаш го истакнуваме најдоброто во нашата работа. Нашиот стил на фотографирање е топли тонови, а во позадина се суптилното уредување и фокусот. Покрај тоа, ние секогаш се фокусираме на тоа да не позираме, односно да фотографираме, додека нашите клиенти добро се забавуваат, целосно заборавајќи на камерата. Сакаме да доловуваме емоции, а не само фотографии“, напиша Клаудија на нејзината веб-страница.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *