ДНК тестовите „докажуваат дека не се луѓе“, но еден НЛО експерт не се откажува од идејата дека малите мумии во Перу се хуманоидни вонземјани

Две откопани „вонземјански“ мумии од Перу предизвикаа бура на интернет откако во март беа откриени податоци од рендген и ултразвук, при што експертите се загрижени дека можеби не се она што мислеа дека се.

 

 

 

Џејми Маусан, мексикански новинар и НЛО експерт кој смета дека има вонземски трупови, е во потрага по научниците од Јенк и Еуро за да докаже дека се вистински. Разговарајќи за медиумите, Маусан ја прели чашата со изјавата дека „се прават повеќе анализи“ и ја води перуанската влада на суд за правата да ги пренесе телата во врвни лаборатории во Соединетите држави.

 

 

Маусан сега ја покренува теоријата дека овие мумии би можеле да бидат „хибриди“ од вонземјани и луѓе. Но, скептиците не го „купуваат“ тоа, а љубителот на историјата Кристофер Хини изјави: „Лично, не сум убеден дека тие се хуманоидни. Мислам дека се луѓе“.

Во текот на изминатите дванаесет месеци предизвикаа возбуда со спорната изложба пред мексиканските политичари во Конгресот на Перу. Во април, драмата го достигна врвот кога полицајците упаднаа на прес-конференцијата организирана од Маусан во Перу, со цел да го пробијат едно од телата на шоуто познато како „Монсерат“.

 

Сега, Маусан возвраќа со неверојатна тужба против владата на Перу, барајќи отштета.

Во неговата неделна емисија „No Humano“, Маусан пропушти дека ќе чекаат осум месеци за какви било вести од судот.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *