Добредојдовте во Сиднеј 2024 каде што се изнајмуваат БАЛКОНИ со душеци за спиење за 1000 долари месечно

Сопственик во Сиднеј објавил затворен балкон за изнајмување по цена од 969 долари месечно. Списокот на Facebook Marketplace го опишува балконот во внатрешните предградија на Сиднеј како „сончева просторија“ што е погодна за сместување на едно лице.

Сликите ја прикажуваат просторијата украсена со единечен кревет, огледало, ролетни и тепих над веројатно подот со плочки.

Во огласот се прикажани стаклени лизгачки врати што го поврзуваат балконот со остатокот од имотот, а одразот во целото огледало покажува дека соседниот ѕид е исто така стаклен.

 

Сопственикот рече дека просторијата е подготвена за перспективен станар да „се всели сега“, со неделна кирија „вклучувајќи сметки“.

Балконот е прикачен на стан со две спални соби, кој е достапен за изнајмување посебно за 1300 долари неделно, без сметки.

Описот доаѓа бидејќи новите податоци од Domain откриваат дека средната цена на куќите за изнајмување во Сиднеј остана на рекордни 750 долари во јуни 2024 година, што е скок од 7,1 отсто во однос на истиот период минатата година.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *