Доказ дека најдобрата реклама е кога корисникот е на прво место! 20 генијални дизајни на производи кои не ве оставаат рамнодушни

Она што го гледате не е секогаш она што го добивате… но на тотално одличен начин. Во светот полн со навистина ужасни дизајнерски одлуки, освежувачки е да се гледаат работите направени од луѓе кои се внимателни, имагинативни и кои го ставаат корисникот на прво место. И понекогаш, тие целосно изненадуваат со скриените, неочекувани карактеристики што ги додаваат на нивните производи. Толку многу што луѓето не можат, а да не споделат фотографија од нив на интернет.

Нашиот тим кој сака дизајн собра некои од најдобрите примери на производи кои имаат импресивни изненадувања, ситни мали карактеристики и скриен хумор што се блиску до магија. Уживајте!

 

1. „Мојот сопруг нарача користен лаптоп и тој пристигна целосно спакуван во мали хартиени цвеќиња“.

 

2. „Оваа слика што ја купив во зоолошката градина дојде со слика од семејството меркати што ја насликале“.

 

3. „Моите кучиња искинаа играчка кактус, за да откријат друга, тажна играчка од кактус“.

 

4. „Кутијата во која беше испорачана мојата скара може да се направи игротека за мало дете“.

 

5. „Моето капучино дојде со мал сладолед“.

 

6. „Мојата боја за коса дојде со мали ракавици за да ги покрие моите очила“.

 

7. „Градникот ми пристигна со белешка со информации за проверка на рак на дојка“.

 

8. „Првото ЦД што го купив за 15 години. Дојде со картонски грамофон. Функционира!“

 

9. „Дипломата ми пристигна со верзија со големина на паричник“.

 

10. „Ова парно има место каде што можете да затоплите храна“.

 

11. „Мојата кујнска шпатула има малку држач за да не ја допира работната маса“.

 

12. „Оваа порака се наоѓа на „пискачот“ што моето куче го откорна од внатрешноста на плишаната играчка што писка“.

 

13. „Внатрешноста на кутијата за пица беше смокинг“.

 

14. „Предната тока на мојот ранец има вградено свирче“.

 

15. „Логото на мојот чадор се појавува само кога е влажен“.

 

16. „Микробрановата печка дојде со капак на кој има Брајово писмо“.

 

17. „Моето шише канадско виски дојде со бесплатен јавен превоз“.

 

18. „Ова морско оревче што го купив во Франција доаѓа со свое мало ренде“.

 

19. „Овие зимски чизми имаат метален клип на петицата што помага при одење по ледени површини“.

 

20. „Мојот комплет за резбање дојде со фластери“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.