Дом со три спални соби во Детроит излезе на продажба на пазарот за само 55.000 долари – со многу изненадувачка тајна скриена во подрумот!

Куќа со три спални соби се појави на пазарот во Америка, за само 55.000 долари. За таа цена следува многу изненадувачка тајна скриена во подрумот.

Лоциран во срцето на Детроит, скромниот имот има три спални соби, една бања и скриен бар со 20 седишта – каде што можете да ја доживеете Америка со пријателите и семејството од удобноста на вашиот дом. Распространета на простор за живеење од 1.072 квадратни метри, најважните моменти на куќата го вклучуваат нејзиното историско внимание на деталите – задржувајќи голем дел од својот оригинален карактер, особено преку винтиџ кујната.

Целиот дел од имотот е простор од 3.049 квадратни метри. Домот е подготвен за вселување со малку реновирање колку што смета дека сопственикот треба. Алтернативно, имотот може дури и да одговара на инвеститор во недвижности кој сака да преземе можност за пасивен приход. Има и низа опции за финансирање на располагање.

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *