„Дури и мајка ми не ме препозна“, ангелите на Викторија Сикрет ја откриваат шокантната вистина за нивниот живот на модната писта

Компанијата Викторија Сикрет е основана од маж, кој се срамел да купи долна облека за својата сопруга во стоковна куќа. Сега, брендот е едно од најпрепознатливите и најуспешните имиња во модната индустрија. Две поранешни манекенки учествуваа на ток-шоу за да ја откријат помалку гламурозната страна на она што го знаеме како луксузен живот на ангелот на Викторија Сикрет, а многу луѓе се соборени од вистината зад луксузниот имиџ на индустријата.

Поранешните ангели на Викторија Сикрет направија воодушевувачко откритие за нивната работа.

Јасмин Тоукс и Џозефин Скривер се поранешни модели на Викторија Сикрет. Дамите искрено зборуваа за својот живот додека беа Ангели на популарниот бренд во нивното интервју за подкастот Real Pod со водителката Викторија Гарик.

Викторија ги прашала манекенките дали тие влијаеле на луѓето кои сакаат да ги гледаат модните ревии и како се чувствуваат за тоа потоа.

 

Џозефина рече: „Тоа беше чудно време бидејќи сфаќаш дека добиваш огромен број очи кои те гледаат. Потпишавме за Викторија Сикрет токму кога и социјалните мрежи експлодираа, и тоа чувство дека секој ќе те знае по оваа гламурозна страна. Дека ќе треба да се посветуваат часови во фризура, шминка, лични тренери, целата таа ситуација“.

„Се чувствував како преку ноќ да ги пуштив луѓето и мислам дека не разбрав, особено на почетокот, колку луѓето би можеле да бидат опседнати со ситните детали. Како да сакаа да знаат каква паста за заби користам, а јас бев како: „Навистина? Тоа едноставно изгледа досадно“, вели манекенката.

Таа додаде дека токму во тој момент сфатила колкава одговорност имаат. Јасмин откри дека има многу коментари на нејзиниот Инстаграм кои велат: „Секогаш си толку средена“ и „секогаш си толку совршена“.

Таа вели: „Јас бев како, не, не сум! Ниту малку“.

Гламурозната слика на манекенките и реалниот живот се само две различни работи.

Џозефин откри дека, за разлика од многу луѓе, кои ги носат своите костими за капење на плажа или на базен, за моделите на Викторија Сикрет костимот за капење е како униформа. Таа потоа додаде: „Никој не сака да биде во својот работен костум дваесет и четири седум“.

Таа рече и дека изгледот на насловната страница на списанието и реалниот живот немаат ништо заедничко. Манекенката додала: „Би стоела покрај големите билборди на улицата и би можела да стојам таму 30 минути, а ниту една личност не може да ги спои двете лица.

Како да не личам на моите слики. Понекогаш мајка ми ќе рече: „Ти си тоа? Не ни знаев дека можеш да изгледаш вака“, откри Џозефин.

„Иако постојано снимавме долна облека, никогаш не се чувствував гола бидејќи имавме два слоја шминка на телото и сјај и масло“.

Сферата на моделирање се чини дека е уште понапорна и исцрпувачка отколку што може да изгледа.

Коментирајќи дека Викторија Сикрет е инклузивна, Џозефин откри дека старата епоха на компанијата била поинклузивна според нејзиното мислење.

Таа рече: „Станував малку поголема отколку што бев со половината и тие беа првите луѓе кои секогаш велеа: „Те молам, не губи тежина“.

 

Таа продолжи: „Значи, за нас тоа беше исклучително инклузивно од внатрешна перспектива во споредба со кога работев со високата мода, што беше спротивно. Но, очигледно бевме во оваа многу мала кутија што беше индустрија во тоа време, која сега гледајќи наназад, нималку инклузивна“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *