Душо, паѓа ѕвезда, замисли си желба (виц)

Вљубени дечко и девојка го гледаат ноќното небо. Наеднаш дечкото возбудено вели:
– Види, паѓа ѕвезда, посакај си нешто!
– Да се ожениш за мене!
– Ништо, ништо, авион било!

  • Zemits machine напиша:

    Hey there! I’ve been reading your website for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Dallas Texas! Just wanted to say keep up the fantastic job!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *