Две девојки, две магариња и двајца јавачи… Дали девојките ќе успеат да ја решат задачата?

Мора да признаете, не е толку лесно колку што изгледа.

  • Васе напиша:

    Десната е природна плавуша, а левата е фарбана.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *