Еден за сите, сите за никаде: Ај, да не видиш еден, ама да не видиш „цела тајфа“ велосипедисти?

Доколку ова е трка, се надеваме дека беше земена предвид, оваа „мала“ пречка.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Васе напиша:

    Со децении возам велосипед, а имам учествувано на повеќе трки во земјава и странство! Во оваа ситуација, не е крив возачот на белото авто, туку организаторите на трката (ако ги има)! Пред да започне истата, се одредуваат таканаречени „критични точки“, на кои треба да има полиција за регулирање на сообраќајот! Утепаа се…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *