ЕКСКЛУЗИВНО: Мајката на Бритни Спирс, Лин, се бори да си ги плати сметките и почнала да работи како наставничка во Луизијана, откако имаше уште еден „горчлив судир“ со нејзината позната ќерка

Отуѓената мајка на Бритни Спирс, Лин, се враќа да ги учи децата од основно училиште, за да може да ги плати сметките по уште една расправија со нејзината позната ќерка.

 

 

Лин (68), која работела како учителка и водела дневен престој во Кентвуд, Луизијана , пред подемот на Бритни до суперѕвезда во раните 2000-ти, се смета дека се бори финансиски, според блиските до неа – и се вработила со скратено работно време во локално училиште.

Лин  моментално живее во замок од 2 милиони долари изграден од нејзината позната ќерка во 2001 година.

Според изворот, таканаречените парични борби на Лин дошле како резултат на нејзиниот тековен јаз со нејзината мултимилионерска ќерка, со која дели неверојатно комплицирана врска – за која инсајдерот вели дека „сериозно влијаела“ на нејзините финансии.
Лин поднесе барање за поглавје 7 – стечај за ликвидација – во 1998 година. Таа поседуваше пет компании во изминатите 20 години, вклучувајќи ја и „Бритни онлајн ин.“ и „One More Time Music, Inc.“, но веќе не е вклучена во ниту една од нив. Таа повеќе не поседува свој имот, бидејќи го продаде домот од детството на Бритни за 275.000 долари во 2021 година.

 

Голем дел од караниците на дуото се појавија јавно на експлозивниот профил на „Инстаграм“ на 41-годишната Бритни, фокусиран околу обвинувањата на пејачката дека нејзината мајка направила многу малку за да ја извлече од 13-годишната агонија кога беше под целосна контрола од нејзиниот татко Џејми Спирс (71), како чувар.

 

Уште еден удар беше нанесен на нивната веќе скршена врска не долго откако беше поништена конзерваторската служба – кога Лин побара Бритни да ја плати нејзината адвокатска сметка од 660.000 долари. Еден месец по повторното обединување со Бритни, Лин ја убедила да се смири со нејзината друга ќерка Џејми Лин (32).  Во август, Бритни претрпе катастрофален удар кога нејзиниот сопруг Сем Асгари (29) поднесе барање за развод. Тие беа во брак само 14 месеци.

„DailyMail.com“ претходно објави дека Лин „била бесна“ на Сем затоа што ја „напуштил“ нејзината ќерка и ја „молела“ Бритни да се врати дома во Луизијана – во дворецот од 2 милиони долари што пејачката, добитничка на „Греми“, го изгради во 2000 година.

Разводот, исто така, ги натера најблиските на Бритни да се обидат да смислат план како да и помогнат.

 

 

„Тие чувствуваат дека единствената опција би била уште еднаш Бритни да биде ставена под „нечие крило“, иако тоа е последното нешто што би сакале – но не можат да одат по тој пат бидејќи таа штотуку ја добила документацијата за да биде ослободена од последната пресуда – и тие сега дури создадоа нов закон околу тоа“, продолжи изворот.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *